Роскосмос запустив конкурента Google Maps

0
429

Федеральне космічне агентство (Роскосмос) оголосив про запуск нового геопорталу, який надає користувачам доступ до космічних фотознімках.

На геопортале Роскосмосу планується забезпечувати безперервне відображення земної поверхні з супутників «Ресурс-ДК1», «Монітор-Е», «Метеор-М1», «Океан-О», «Ресурс-Про», а також ряду зарубіжних космічних апаратів.

Портал призначений для забезпечення доступу державних користувачів, а також юридичних і фізичних осіб до інформаційних ресурсів єдиного банку геоінформаційних даних, оперативного пошуку з єдиного каталогу інформації дистанційного зондування Землі (ДЗЗ), розрахунок координат і відстаней для вибраних об’єктів на фотокарте, формування замовлення на архівні матеріали ДЗЗ.

Геопортал працює на базі Наукового центру оперативного моніторингу Землі (НЦ ОМЗ) Федерального космічного агентства.

Як розповів генеральний директор компанії «Російські космічні системи» (РКС) Юрій Урличич, портал був створений РКС спільно з НДІ точних приладів.

«Вартість створення геопорталу Роскосмосу становить більше 10 мільйонів рублів. Він створений в кооперації РКС з НДІ точних приладів. Спочатку, для того, щоб послугами геопорталу могли користуватися закордонні користувачі, він стандартизований за стандартом ISO 15000. По мірі поповнення російської космічної угруповання новими супутниками дистанційного зондування Землі геопортал буде поповнюватися новими даними», – повідомив Юрій Урличич.

Він уточнив, що, так як геопортал створений в основному на бюджетні кошти, надана ним інформація буде безкоштовною для державних структур.