Росія запустила свій «Хаббл»

0
276

З космодрому Байконур стартувала ракета з обсерваторією «Спектр-Р». Обсерваторія створена для дослідження галактик і їх ядер квазарів, чорних дір і нейтронних зірок у Чумацькому Шляху і інших об’єктів Всесвіту. Крім того, апарат займеться моніторингом сонячної активності і вивченням сонячного вітру.

Розробник обсерваторії – астрокосмический центр ФІАН – стверджує, що за допомогою телескопа «Радіоастрон», що знаходиться в обсерваторії, можна отримати зображення «виняткової точності», з роздільною здатністю в 1000 разів краще, ніж у знаменитого телескопа «Хаббл».

Планується, що обсерваторія, над створенням якої працювали вчені двадцяти країн, пропрацює як мінімум п’ять років. Висновок орбітального комплексу у відкритий космос кілька разів відкладався. Спочатку старт обсерваторії був намічений на середину, потім – на кінець минулого року.

Створення проекту стало частиною російської федеральної космічної програми на 2006 – 2015 роки. За цей час в країні планується здійснити більше двох десятків наукових проектів, повідомляє BBC.