Росія візьме на озброєння новий танк «Армада»

0
324

Танк Т-90

Росія в 2015 році прийме на озброєння новий основний бойовий танк під умовною назвою «Армада». У перспективі новий танк стане основною бойовою одиницею у складі російських Сухопутних військ, повідомляє Lenta.ru.

«З 2015 року в Збройних силах з’явиться новий основний танк, з принципово новими тактико-технічними характеристиками, з новим автоматом подачі боєприпасів, з поділом екіпажу, з виносом боєприпасів», – розповів генерал-лейтенант Юрій Коваленко, колишній перший заступник начальника головного автобронетанкового управління Міністерства оборони Росії.

Крім того, в автоматі заряджання «Армади» будуть знаходитися 32 снаряди різного призначення, а сам танк зможе вести вогонь в русі. За словами Коваленко, в машині будуть застосовані напрацювання ОБТ інших проектів, включаючи «Чорний орел». Інші технічні подробиці про перспективний танку Коваленко не уточнив.

У жовтні 2010 року газета «Червона Зірка» писала, що в Росії ведеться розробка «уніфікованої важкої платформи»” шифру «Армата» (проект нового сімейства бронемашин для Сухопутних військ відомий саме в такому написанні), яка замінить технічно складний і економічно невигідний проект «Об’єкт 195», більш відомого, як Т-95. Передбачається, що «Армата» буде простіше і дешевше Т-95, однак успадкує цілий ряд його технологій.

«Об’єкт 195» розроблявся в якості заміни російському основного бойового танка Т-90. Цей ОБТ мав розташування екіпажу в ізольованому відділенні, нові системи спостереження і управління вогнем, інформаційно-керуючу систему, систему активного захисту і нові двигуни. Міністерство оборони Росії припинило фінансування проекту розробки Т-95 в 2010 році, пославшись на складність і дорожнечу машини.

В початку квітня 2011 року стало відомо, що «Уралвагонзавод» у вересні покаже на виставці озброєнь в Нижньому Тагілі модернізовану версію Т-90А – Т-90АМ. Ця машина оснащена новими автоматом заряджання, приладами спостереження, захистом і гарматою. Технічні характеристики Т-90АМ доки в повному обсязі не відомі. У військах він почне плавно заміщати Т-90 попередніх версій.