Росія створить «проривну» балістичну ракету

0
257

У Росії ведеться створення нової важкої рідинної міжконтинентальної балістичної ракети, яка буде здатна проривати будь-які існуючі і перспективні системи протиракетної оборони, прийняті на озброєння до 2050-х років. Про це заявив генеральний директор Корпорації Рособщемаш» Артур Усенков. За його словами, доручення на розробку ракети, яка в перспективі замінить МБР Р-36М «Воєвода», було віддано в 2009 році.


Р-36М2

У середині грудня 2009 року тоді ще чинний командувач Ракетними військами стратегічного призначення Андрій Швайченко, заявив, що нова балістична ракета буде створена до кінця 2016 року. Якою буде нова МБР, Швайченко не уточнив. За словами Усенкова, створювана ракета, так само як і «Воєвода», буде мати поділяється головну частину з десятьма бойовими блоками індивідуального наведення. Вона буде здатна долати будь-які системи протиракетної оборони, будь то ПРО США або європейська ПРО НАТО.

«Воєвода» вважається найважчою і ефективною серед міжконтинентальних балістичних ракет у світі. МБР здатна нести десять бойових блоків потужністю 550 кілотонн кожен. Дальність польоту «Воєводи» становить 11 тис. км. Р-36М2 була розроблена в 1970-ті роки в КБ «Південне», а пізніше на її основі створили ракету-носій «Дніпро», оскільки договір СНО-1, дія якого завершилося 5 грудня 2009 року, передбачав знищення половини арсеналу «Воєвод».

Новий договір СНО, поки ще не ратифікований США, не забороняє проведення модернізації та заміни стратегічних наступальних озброєнь, включаючи і створення нових видів такої зброї. Після того, як договір набуде чинності, він буде накладати обмеження на кількість розгорнутих і резервних носіїв стратегічної зброї, а також на кількість ядерних боєзарядів, повідомляє Lenta.ru.