Російські полярники майже дісталися до озера Схід

0
328

Учасники Російський Антарктичної експедиції майже добралися до подледникового озера Схід. До нього залишилося всього кілька метрів. На даний момент глибина пробуреної свердловини становить 3720 м, а саме озеро знаходиться на глибині 3750 м.

Припинити буріння, незважаючи на близькість мети, довелося через насувається в Антарктиді зими.

Справа в тому, що технічні характеристики будь-яких типів літаків, вироблених в будь-яких країнах світу обмежені можливістю застосування злетів і посадок при температурі повітря на рівні злітно-посадкового майданчика вище мінус 50 градусів Цельсія. При більш низьких температурах гідравлічна рідина, яка використовується в механізмах керування випуску і прибирання шасі, загусає, що не дає можливості скористатися цим необхідним для зльоту і посадки літака елементом його конструкції. За середнім кліматичними даними після 10 лютого на станції Схід ймовірно короткочасне зниження температури повітря нижче мінус 50 градусів Цельсія, що є суттєвою передумовою для порушення вимог безпеки організації польотів.

Якби буріння було продовжено, російським фахівцям довелося б провести в Антарктиді ще 9 місяців в повній ізоляції.

Учасники експедиції відібрали сотні проб крижаного керна на ізотопний аналіз і десятки зразків для вимірювання загального газосодержанія льоду. Всі проби і зразки будуть відправлені в Лабораторію досліджень змін клімату і навколишнього середовища ААНИИ, яка була відкрита на початку листопада 2010 р.