Російська компанія має намір знайти Содом і Гоморру

0
184

У другій половині грудня російська компанія, за погодженням владою в Йорданії, приступає до робіт з пошуку на дні Мертвого моря руїн біблійних міст Содом і Гоморра.

Російська сторона погодилася взяти на себе всі витрати по організації пошуково-дослідницьких робіт в обмін на ексклюзивне право зняти документальний фільм про цю наукової експедиції. Один з керівників проекту, представник Йорданії Зія Мадані заявив журналістам, що активна фаза пошукових робіт почнеться в кінці грудня. Він також зазначив, що російські партнери отримали дозволу влади Хашимітського королівства на проведення геологорозвідувальних робіт в районі, визначеному як передбачуване місцезнаходження Содому і Гоморри.

Російська компанія, залучена до пошуку біблійних старожитностей, розташовує спеціальним обладнанням для підводних досліджень, яке має впоратися з роботою в незвично солоних водах Мертвого моря.

Гіпотеза про те, що Содом і Гоморра не існували на західному (ізраїльському), а на східному (йорданському) побережжі Мертвого моря, була висунута американськими вченими у 90-х роках XX століття. Нещодавно група доктора Стівена Коллінза (Альбукерке, штат Нью-Мексико) провела розкопки на місці передбачуваного знаходження цих біблійних міст, в Баб Ель-Дахра. Були знайдені кістки людей і тварин, зброю, прикраси, кераміка. Американські археологи вважають, що докопалися до шарів «ранньої бронзи» (III тисячоліття до Різдва Христового) і мають підстави вважати, що ними виявлено біблійний Содом.

Згідно з прийнятою більшістю вчених гіпотезі, біблійний Содом розташовувався на південно-західному узбережжі Мертвого моря. Саме ця ділянка показують туристам, які прибувають до Ізраїлю, як місце, де тисячоліття тому відбувалися описані в Біблії події, пов’язані із загибеллю загрузли в гріху городян Содому і Гоморри. Вчені висували припущення, що стародавні міста могли знищити землетрус або падіння великого метеорита.

Йорданський вчений Дія Мадані заявляє, що нещодавно Американське аерокосмічне агентство (NASA) надало Амману знімки, на яких видно якісь «руїни та невідомі об’єкти» на дні Мертвого моря, біля населеного пункту Баб Ель-Дахра, повідомляє Newsru.co.il.