Робот виявив в піраміді таємничі ієрогліфи

0
242

Робот, відправлений вивчати вентиляційні шахти Великої піраміди в Гізі, послав свої перші зображення однією з таємничих дверцят, закривають канал. На отриманих знімках видно якісь ієрогліфи, створені червоною фарбою. Їх не бачила жодна людина з моменту створення самої піраміди. Також на фотографіях можна помітити два мідних стрижня, вмонтованих в так звану ” секретну дверцята. На думку археологів, знайдені ієрогліфи повинні допомогти розкрити таємницю будівництва піраміди.

«Ми переконані, що якщо ці ієрогліфи вдасться розшифрувати, вони допоможуть єгиптологам зрозуміти, для яких цілей були побудовані ці таємничі шахти», – говорить творець робота Роб Річардсон з університету Лідса.

Велика піраміда в Гізі, або піраміда Хеопса – єдине з «Чудес світу», що збереглося до наших днів. Споруда є найбільшою з трьох пірамід на плато в Гізі. Археологів вже давно цікавлять таємничі канали всередині піраміди. Дві з цих шахти, що йдуть від «Камери царя», наскрізні. Два інших, виявлені в 1872 році, нижніх каналу (один з південної сторони, інший – з північної) від «Камери цариці» губляться в самій піраміді.

Кінець південного каналу закритий кам’яними «дверима», виявленими в 1993 році за допомогою телекерованого робота. В 2002 році за допомогою нової модифікації робота «дверцята» була пробурена, але за нею виявилася невелика порожнина і ще одна «дверцята».

«Задня сторона дверцят була відполірована. Значить, вона мала важливе значення. Для захисту від піску можна було б використовувати простий шматок необробленого каменю», – говорить Шаун Уайтхед з компанії Scoutek.

Очікується, що робот під назвою Djedi протягом наступних місяців дозволить ще краще вивчити шахту. Модель оснащена декількома хитрими пристосуваннями, у тому числі зондом, що дозволяє проникати в отвори діаметром 19 мм, а також ультразвуковим пристроєм, здатним визначати товщину стін.

Роботу по вивченню піраміди планується завершити до кінця 2011 року, повідомляє Discovery.