Робот обстежує тунель в Теотиуакане

0
359

Мексиканські археологи з Національного інституту антропології та історії (INAH) представили перші зображення, отримані невеликим роботом в тунелі під пірамідою Пернатого Змія в Теотиуакане. Робот вперше використовується для археологічних досліджень на території Мексики. Раніше подібні апарати застосовувалися тільки для вивчення єгипетських пірамід.

Роботу, що отримала назву Tlaloque 1 на честь міфічної істоти, вдалося зазирнути в тунель, в який не ступала нога людини протягом 1,8 тис. років. Отримані зображення показали, що стіни символізує пекло споруди, яке було побудовано понад 2 тис. років тому, достатньо міцні для того, щоб в майбутньому їх могли дослідити археологи.

Tlaloque 1

Tlaloque 1 – невеликий робот, 30 см в ширину 50 см в довжину, 20 см у висоту. Апарат оснащений двома камерами, здатними обертатися на 360 градусів. Одна з них знаходиться попереду, інша – ззаду. Робот також має власну підсвічування і здатний передавати зображення на зовнішній монітор.

Tlaloque 1

Про тунелі фахівці INAH розповіли два місяці тому. За їх словами, під пірамідою Пернатого Змія з допомогою георадара був знайдений тунель висотою 2,5 м, шириною 4 м і довжиною 100 м, повідомляє Art Daily.

Tlaloque 1
Tlaloque 1
Tlaloque 1
Tlaloque 1
Tlaloque 1
Tlaloque 1
Tlaloque 1