Птерозавры були більше схожі на ящірок

0
214

Вчені вперше отримали копалини свідчення того, що птерозавры (літаючі ящери) – перші хребетні тварини, які освоїли політ в історії еволюції життя на Землі були більше схожі на своїх сухопутних побратимів, ніж на сучасних птахів.

Птерозавры відкладали відразу кілька шкірястих яєць, що мають м’яку пергаментоподобную оболонку, які закопували у вологий грунт поблизу водойм. Отримуючи поживні речовини з просочується всередину яйця водою, пташенята вылуплялись вже готовими до самостійного польоту і були, швидше за все, позбавлені материнської турботи.

Це робить птерозаврів, в протиріччя з господствовавшими досі уявленнями, більше схожими на рептилій, ніж на сучасних птахів.

Вчені під керівництвом Цзюнь Чана Лю з Геологічного інституту Китайської академії геологічних наук і Девіда Анвина з Лейецестерского університету в Великобританії, виявили викопні останки птерозавра з яйцем, яке тварина не встигло відкласти перед смертю.

Скам’янілість являє собою майже повний скелет птерозавра виду Darwinopterus, незадовго до смерті зламав крило. Скелет був знайдений у донних відкладах доісторичного озера на території сучасної провінції Ляонін в Китаї, де пролежав приблизно 160 млн. років. Відмітною його особливістю є скам’яніле яйце, виявлене в безпосередній близькості від тазової кістки тварини, повідомляє РИА-Новости.