Пожежі можна гасити рукотворним туманом

0
118

Створений російськими вченими штучний туман дозволить загасити палаючу квартиру, не заходячи в неї і не затоку сусідів знизу, а також зупинити лісова пожежа або хмара отрутохімікатів. Найближчим часом новітня пожежна машина повинна надійти до Липецька. За словами представників МНС, нинішня пожежна техніка така, що в кращому випадку безпосередньо для гасіння вогню використовується до 10% води, а решта 90% проливаються даремно. При гасінні температурно-активованою водою (так по-науковому називається «туман») все навпаки: 90% води використовується за призначенням, та при цьому вона не витікає, а висить хмара туману протягом майже 40 хвилин.

Таким чином, даний метод дозволяє витрачати в 10 разів менше води при гасінні на відкритому повітрі і в 50-100 разів менше води при гасінні в закритому приміщенні.

Якщо горить квартира, то пожежним навіть не треба розкривати двері, досить вибити око, вставити туди спеціальну «піку» – наконечник, з діаметром сопла близько 5 мм. Цього буде достатньо для утворення туману. При цьому в тумані може вільно перебувати людина.

У випадку лісової пожежі можна на його шляху створити штучні хмари – вони намочат ліс, що значно ускладнить поширення вогню, чи то верхову пожежу або низовий.

Родзинка машини – пристрій теплообмінника, яке, власне, і виробляє температурно-активовану воду – рукотворний туман. Ростехнадзор дав цьому пристрою визначення «економайзер».

Зовні це циліндр, вагою близько 860 кг, довжиною близько 3 м і діаметром разом з кожухом близько 700 мм. Всередині система чимось нагадує самогонний апарат – в процесі перетворення не обійтися без змійовика.

База для установки економайзера принципового значення не має. Його можна монтувати на шасі Камазу, Урал, ЗІЛ і т. д. Робочий пожежний рукав має діаметр більше 50 мм, экономайзеру ж для подачі води досить шланга в 16 мм.

Вода для гасіння пожежі миттєво закипає, коли потрапляє в атмосферу, але не за рахунок високої температури, а за рахунок різниці тиску. В установці вона нагрівається до 160-210 градусів Цельсія під тиском 130-200 атмосфер, а коли виходить із розпилювача, тиск миттєво падає до 1 атмосфери, повідомляє РИА-Новости.