Плутон пробачать?

0
367

Плутон може відновити свої права вважатися найбільшим об’єктом у поясі Койпера – області, де знаходяться астероїди і карликові планети. У 2006 році Плутон був позбавлений статусу планети, так як в поясі Койпера були знайдені більш великі тіла. Нові спостереження віддалених об’єктів Сонячної системи були проведені на початку листопада трьома групами астрономів, що працюють на телескопах в чилійських Андах.

Вчені стежили за карликовою планетою під назвою Еріда. Виявлення цього об’єкта, а також карликових планет Макемаке і Хаумеа призвело до того, що Плутон позбувся планетного статусу, оскільки спостереження виявили, що діаметр нововідкритих об’єктів більше або порівняємо з діаметром Плутона.

Визначити розміри карликових планет Сонячної системи безпосередньо надзвичайно складно, так як вони віддалені від Землі на дуже велику відстань (висота орбіти Еріда становить близько 14 млрд. км, а Плутон віддаляється від Сонця на 7,4 млрд. км), тому вчені використовують непрямі методи. В даному випадку астрономи спостерігали, як Еріду затьмарює одну з далеких зірок. Вчені, що спостерігали цей процес з різних точок, змогли точно оцінити розмір утворюється тіні і з цих даних обчислити діаметр карликової планети.

Згідно з новими даними, діаметр Еріда «майже напевно» менше 2340 км. До цих пір вважалося, за різними оцінками, що її діаметр знаходиться в межах від 2600 до 2400 кілометрів. Діаметр Плутона оцінюється в 2400 км

Якщо нові дані підтвердяться, то Плутон поверне собі статус найбільшого об’єкта в поясі Койпера, однак Еріда залишиться самим масивним небесним тілом з цієї області космічного простору. На даний момент астрономи не можуть пояснити, чому два дуже близьких по діаметру об’єкта можуть так сильно відрізнятися по масі, повідомляє Lenta.ru.