Плутон пробачать?

0
101

Плутон може відновити свої права вважатися найбільшим об’єктом у поясі Койпера – області, де знаходяться астероїди і карликові планети. У 2006 році Плутон був позбавлений статусу планети, так як в поясі Койпера були знайдені більш великі тіла. Нові спостереження віддалених об’єктів Сонячної системи були проведені на початку листопада трьома групами астрономів, що працюють на телескопах в чилійських Андах.

Вчені стежили за карликовою планетою під назвою Еріда. Виявлення цього об’єкта, а також карликових планет Макемаке і Хаумеа призвело до того, що Плутон позбувся планетного статусу, оскільки спостереження виявили, що діаметр нововідкритих об’єктів більше або порівняємо з діаметром Плутона.

Визначити розміри карликових планет Сонячної системи безпосередньо надзвичайно складно, так як вони віддалені від Землі на дуже велику відстань (висота орбіти Еріда становить близько 14 млрд. км, а Плутон віддаляється від Сонця на 7,4 млрд. км), тому вчені використовують непрямі методи. В даному випадку астрономи спостерігали, як Еріду затьмарює одну з далеких зірок. Вчені, що спостерігали цей процес з різних точок, змогли точно оцінити розмір утворюється тіні і з цих даних обчислити діаметр карликової планети.

Згідно з новими даними, діаметр Еріда «майже напевно» менше 2340 км. До цих пір вважалося, за різними оцінками, що її діаметр знаходиться в межах від 2600 до 2400 кілометрів. Діаметр Плутона оцінюється в 2400 км

Якщо нові дані підтвердяться, то Плутон поверне собі статус найбільшого об’єкта в поясі Койпера, однак Еріда залишиться самим масивним небесним тілом з цієї області космічного простору. На даний момент астрономи не можуть пояснити, чому два дуже близьких по діаметру об’єкта можуть так сильно відрізнятися по масі, повідомляє Lenta.ru.

Відповісти

Please enter your comment!
Please enter your name here