Пентагон забезпечить снайперів керованими кулями

0
286

Управління перспективних розробок міністерства оборони США (DARPA) почали розробку керованої кулі для снайперських гвинтівок у рамках проекту EXACTO (EXtreme ACcuracy Tasked Ordnance). Метою програми є створення боєприпасу, який дозволить снайперам в умовах змінного вітру або розрізняється від пострілу до пострілу початкової швидкості кулі підвищити точність попадання.

Вести розробку буде компанія Teledyne Technologies, яка отримала контракт вартістю 25 мільйонів доларів. Як повідомляється в прес-релізі компанії, новий боєприпас буде створений в калібрі .50 дюйма (12,7 міліметра). Програма розробки ведеться в два етапи, перший з яких вже завершився. В рамках першої частини програми фахівці Teledyne і DARPA провели комп’ютерне моделювання керованої кулі і прийшли до висновку про можливість її створення.

Другий етап передбачає створення декількох зразків керованого боєприпасу і проведення його випробувань. Нова куля зможе певною мірою коригувати траєкторію свого польоту, а її швидкість буде вища, ніж у стандартної кулі калібру 12,7 міліметра. За оцінкою DARPA, нова куля дозволить снайперам вражати об’єкти, що рухаються з більшою швидкістю. Крім того, стрілки зможуть використовувати більшу кількість укриттів, з яких зможуть вести стрільбу.

Як конкретно буде проводитися коригування польоту кулі EXACTO, не уточнюється. Відомо, що паралельно з новим боєприпасом буде розроблятися і спеціальний оптичний приціл для снайперських гвинтівок, повідомляє Lenta.ru.