Новим вітрогенератору не потрібні лопаті

0
207

Компанія Solar Aero з американського штату Нью-Гемпшир представила нову конструкцію вітрогенератора. За словами представників компанії, створений ними вітряк по ефективності вироблення електроенергії не буде поступатися вугільним електростанціям. Як кажуть в Solar Aero, модель була розроблена на базі конструкції, запропонованою інженером Ніколою Тесла ще в 1913 році.


Вітрогенератор, порівнянний за розміром з тим, який зображений на картинці, буде мати потужність 10 кВт

Вітряна турбіна без лопатей є закритою, вона поміщена в невеликий компактний корпус. У моделі використані тонкі металеві диски, розташовані близько один до одного. Ці диски підключені до головного валу, який починає обертатися при попаданні повітря всередину системи.

Собівартість нового вітрогенератора становить $1,50/ват. Це приблизно на третину менше вартості традиційного вітряка. Один кіловат-годину електроенергії, виробленої новим вітрогенератором, буде коштувати 12 центів.

Закритий вітряк силу своєї компактності не має таких жорстких обмежень по установці в порівнянні з традиційними моделями. Крім того, він безпечний для птахів і не створює перешкод для радіосигналу, повідомляє Physorg.