Новий сплав дозволить отримувати енергію з тепла

0
250

В університеті Міннесоти створили сплав, який у майбутньому можна буде застосовувати для перетворення тепла в електричну енергію. Розробка такого матеріалу відкриває нові можливості для використання надлишкового тепла. Наприклад, генератор з таким сплавом дозволить виробляти електроенергію в вихлопної труби автомобіля і заряджати батареї гібридної машини.

«Це дослідження багатообіцяюче, оскільки воно пропонує новий метод перетворення енергії, який до цього моменту не був реалізований», – говорить професор Річард Джеймс з університету Міннесоти. – Крім того, цей метод екологічно безпечний, так як для отримання енергії використовуються теплоотходы і не відбувається викидів вуглекислого газу».

Створений вченими сплав Ni45Co5Mn40Sn10 здатний змінювати свої магнітні властивості під впливом тепла. Наприклад, на демонстраційному відео видно, як спочатку немагнітний матеріал набуває магнітні властивості при нагріванні мідної пластини, розташованої під ним, в результаті чого притягається до постійного магніту. Електричну енергію можна буде отримувати, помістивши шматок такого сплаву в котушку, повідомляє Physorg.