Новосибірські астрофізики побачили на Місяці загадковий промінь

0
169

Новосибірські астрофізики в ніч на 14 грудня, проводячи оптичні спостереження Місяця у період максимуму прольоту метеорного потоку Геминиды, зафіксували на відео загадковий промінь на її поверхні. Про це заявила завідуюча навчальним автоматизованим астрономічним комплексом Новосибірського державного університету Альфія Нестеренко, повідомляє РИА-Новости.

Вчені вели цифрову відеозйомку неосвітленій частині супутника Землі, щоб зафіксувати спалаху, викликані падіння метеоритів.

«Ми розгледіли у сірому туманному відеопотоці якийсь промінь, трохи розсіяний, але помітний. Просторово він розсікав поверхню Місяця під кутом 45 градусів до термінатора – це лінія розділу освітленій і неосвітленій частині Місяця. Файли після спостережень ми постараємося розглянути більш докладно», – розповіла співрозмовниця.

Нестеренко припускає, що побачене може бути певним оптичним ефектом.

«Хоча у випадку несправностей оптики або матриці в камері цей ефект був би постійно», – сказала вона. – «Спостереження продовжаться. Ми все-таки дуже сподіваємося побачити хоча б одну яскраву спалах».