Нова тканина захистить від електросмогу

0
303

Фахівці з німецького інституту Хоэнштайна в співпраці з колегами з ITCF Denkendorf розробили тканину, яка ефективно захищає не тільки від інфрачервоного випромінювання, але і від всього електромагнітного випромінювання.

Існуючі сьогодні тканини можуть забезпечити захист або від так званого електросмогу, виробленого електронними пристроями, або від теплового випромінювання, вихідного від палаючого об’єкта і Сонця.

Отримана німецькими дослідниками тканина покрита оксидом індію та олова, цей оксид зараз використовується у виробництві сенсорних екранів смартфонів. В ході випробувань волокна довели свою стійкість до прання, тертя і впливу атмосферних умов. За словами фахівців, одяг, виготовлена з такої тканини, безпечна для людини, при цьому вона не викликає почуття дискомфорту при носінні. Її можуть використовувати пожежні, робочі ливарних та зварювальних цехів, а також співробітники телекомунікаційних компаній.

Тканина знайде застосування і в домашніх умовах, вважають дослідники. Наприклад, з неї можна робити штори, які будуть не тільки захищати від сонячних променів, але і від електромагнітного випромінювання веж стільникового зв’язку, розташованих по сусідству.

У військовій промисловості з такої тканини можна шити форму, що робить солдат «невидимими» для інфрачервоних камер і в той же час захищає від електромагнітного випромінювання, повідомляє Fibretofashion.