Нова гідрофобна тканина не боїться прання

0
499

Китайські фахівці створили непромокальна тканина, яка не втрачає своїх гідрофобних властивостей навіть після декількох прань. Тканина складається з ниток з особливого полімеру, який не дозволяє краплях води прилипнути до поверхні. Краплі, які опинилися на тканини, набувають сферичну форму і просто з неї зісковзують. Будь бруд також легко збирається і видаляється.


Гідрофобна тканина (праворуч)

Гідрофобні тканини виготовлялися і раніше, однак після прання вони, як правило, втрачали свої властивості. Крім того, одяг з такої тканини було некомфортно носити. Дослідникам з Китайської академії наук в Шанхаї вдалося вирішити цю проблему.

«Створена нами тканина виглядає майже так само, як звичайна», – говорить учасник проекту Джинги. – «В тканини є отвори для проникнення повітря, завдяки чому її комфортно носити».

Китайські фахівці випробували тканина в реальних умовах, піддавши її чищення за допомогою декількох миючих засобів, додавши 50 сталевих кульок. Після такої процедури, еквівалентної 250 прання в пральній машині при температурі води 40 градусів, тканина зберегла свої гідрофобні властивості, повідомляє Royal Society of Chemistry.