Нобелівські лауреати з Росії створили «двовимірний тефлон»

0
330

Група вчених під керівництвом нобелівських лауреатів з фізики 2010 року Андрія Гейма і Костянтина Новосьолова створила «двовимірний тефлон» – матеріал на основі графену, що витримує нагрівання до 400 градусів Цельсія.


Графен

Графен являє собою двовимірний шар атомів вуглецю, які об’єднані в гексагональні осередку. Цей матеріал був отриманий у 2004 році Новосьоловим і Геймів і приніс своїм творцям Нобелівську премію. Графен володіє рядом незвичайних властивостей, зокрема, це один з найбільш міцних матеріалів на Землі. Крім того, двовимірний шар вуглецю відрізняється дуже високою провідністю – це пов’язано з тим, що в графені електронні хмари розташовуються над і під площиною матеріалу.

Для отримання фторографена дослідники приєднали до кожного атому вуглецю атома фтору. Фтор – дуже реакційноздатні елемент, і для того, щоб не дати йому зруйнувати сам графен, вчені проводили фторування при поступовому підвищенні температури, використовуючи хімічно інертну підкладку для графену. Автори проводили реакцію не безпосередньо з фтором, а з фторидом ксенону.

Приєднання атомів фтору практично повністю позбавило графен електричної провідності, так як порушило розподіл електронних хмар. Вчені припускають, що фторографен можна використовувати в електроніці в якості ізоляційного матеріалу, повідомляє Lenta.ru.