Невідому цивілізацію виявили на Північному Кавказі

0
194

Сліди раніше невідомої цивілізації бронзового століття, що існувала в горах Північного Кавказу, дослідникам вдалося виявити завдяки фотографіям, зробленим ще 40 років тому.

«Ми відкрили цивілізацію, що відноситься до XVI-XIV ст. до н. е. Представники цієї культури жили високо в горах на південь від сучасного Кисловодська», – говорить Андрій Білінський, голова російсько-німецької експедиції, яка займається вивченням даного регіону протягом останніх 5 років.

Фахівцям вдалося виявити кам’яні фундаменти, деякі з яких досягали висоти одного метра. Всього було знайдено близько 200 поселень. Всі споруди за стилем були схожі один на одного. Вони мали овальний внутрішній двір в центрі і були з’єднані дорогами. Поселення розтягнулися на 100 км. Вони знаходилися між рікою Кубань на заході і сучасним містом Нальчик на сході. Знайдені дослідниками прикраси і бронзові предмети свідчать про зв’язок даної цивілізації з цивілізацією, відкритої в кінці XIX ст. біля підніжжя гори Казбек.

«Знайти сліди стародавньої цивілізації вдалося завдяки старим чорно-білим фотографіям, зробленим за часів Радянського Союзу», – каже учасник експедиції Дмитро Коробов.

Використовуючи знімки і системи GPS, археологи змогли знайти стародавні поселення, розташовані на висоті 1,4 тис. м – 2,4 тис. м, повідомляє AFP.