Невідома картина Ван Дейка

0
364

В Іспанії в підвалі Королівської академії витончених мистецтв у Мадриді виявлена картина Антона Ван Дейка «Діва Марія з немовлям і розкаяні грішники». Полотно більше століття зберігалося в академії і до цього моменту вважалося копією.

Ван Дейк написав картину в 1625 році для герцога Медіни-де-лас-Торрес. До 1808 року вона перебувала в монастирі Ескоріал, а потім потрапила в Королівську академію витончених мистецтв, де зберігалася до останнього часу.

«Дева Мария с младенцем и раскаявшиеся грешники»

На картині зображена Діва Марія з немовлям Ісусом, цар Давид, блудний син, і Марія Магдалина. На думку експертів, вони символізують гріхи: зраду, марнотратство і проституція відповідно. Фахівці також не виключають, що вже після написання картину міг «підправити» Дієго Веласкес, який в той час був придворним живописцем.

Гіпотеза про те, що картина може насправді виявитися оригіналом, з’явилася у другій половині XX століття. У липні 2010 року реставратори академії приступили до роботи та у процесі дослідження, з допомогою різних методів аналізу, підтвердили його справжність. Картину можна буде побачити в Мадриді на виставці, що відкриється у травні цього року, повідомляє Lenta.ru.