Неандертальці прийшли в Британію 100 тис. років тому

0
166

Неандертальці з’явилися в Британії на 40 тис. років раніше, ніж було прийнято вважати. До такого висновку прийшов доктор Френсіс Венбан-Сміт з університету Саутгемптона. Вченому вдалося виявити в графстві Кент два стародавніх крем’яних знарядь, що використовувалися неандертальцями. За словами дослідника, знахідки свідчать про те, що ці стародавні люди жили на цій території 100 тис. років тому.

«Ми знаємо, що в той час неандертальці заселяли північну частину Франції, і судячи з виявлених предметів із зменшенням рівня води в протоці Ла-Манш вони змогли досягти території, де зараз розташовується графство Кент», – говорить Френсіс Венбан-Сміт.

Дослідники вважають, що предки неандертальців жили в Британії досить давно, близько 200 тис. років тому вони були змушені покинути її внаслідок зледеніння. Однак з потеплінням клімату 130 тис. – 110 тис. років тому назад вони не змогли, оскільки рівень води в протоці піднявся. Тим не менш, два шматки кременю, виявлені вченим, свідчать про те, що перейти Ла-Манш неандертальцям вдалося уже 100 тис. років тому.