NASA вирішило відродити Orion

0
251

NASA представило дизайн космічного апарату, який можна буде використовувати для доставки чотирьох астронавтів на Марс. Апарат під назвою MPCV (Multi-Purpose Crew Vehicle) буде побудований на базі корабля Orion, спочатку призначеного для доставки людини на Місяць. Нагадаємо, в минулому році було оголошено, що цей проект буде згорнутий.

Розробкою апарату MPCV в даний час займається компанія Lockheed Martin. MPCV буде запускатися за допомогою ракети-носія, створення якої буде завершено до 2016 року. Капсула зможе приземлятися в районі Тихого океану поряд з каліфорнійським узбережжям. Внутрішній об’єм капсули складе 19,54 куб. м, з них 9 куб. м припадає на «населену зону». У висоту капсула досягає близько 5 м, а вага – 23 т.

MPCV

За словами розробників, апарат буде мати систему аварійного порятунку під час старту, яка забезпечить в 10 разів більшу безпеку для астронавтів порівняно з шатлом.

В даний час створено прототип MPCV, який проходить випробування. Передбачається, що в космос апарат зможе вирушити вже через 5 років.