NASA відправить човен до озера на Титані

0
310

Ще нікому не вдавалося поплавати в човні за межами Землі, однак фахівці NASA, мабуть, вирішили цю ситуацію виправити. У NASA запропонували створити проект човни, яка зможе плавати по озерах супутника Сатурна Титану.

Поверхня Титану всіяна озерами, завдяки чому вона сильно нагадує зовнішнім виглядом Землю. Однак на відміну від нашої планети, на супутнику Сатурна озера складаються з суміші метану і етану, які на поверхні Титану з її температурою мінус 180 градусів Цельсія мають рідкий стан.

У NASA розглядає можливість відправки апарату до одного з озер Титана. Місія отримала назву Titan Mare Explorer (TiME). В 2023 році, через 7 років після старту з Землі апарат повинен буде спуститися на одне з озер Титана, відоме як Ligeia Mare і розташоване в північній півкулі. Працюючи на плутонии, апарат буде протягом трьох місяців досліджувати поверхню озера і вивчати його складу.

В рамках програми NASA організувало конкурс на створення прототипу човни. Брати участь у конкурсі виявили бажання три команди. Який із запропонованих варіантів виявиться переможцем, стане відомо в 2012 році. На створення апарату буде виділено 425 млн. доларів, повідомляє New Scientist.