Наносоты врятують літаки від намерзлого льоду

0
286

Фахівці з Гарвардського університету розробили наноструктуроване покриття, яке здатне відштовхувати краплі води до того, як вони замерзнуть. Технологія дозволить позбавити, наприклад, крила літаків, поверхні будинків, лінії електропередач від льоду. Застосування спеціального покриття більш ефективно в порівнянні з існуючими сьогодні способами боротьби з льодом: реагентами і нагріванням.

Для того, щоб краще зрозуміти, як відбувається процес зіткнення охолоджених крапель води з поверхнею, дослідники скористалися макрозйомкою з високою швидкістю (10 тис. кадрів у секунду). Фахівці Гарвардського університету експериментували з різними поверхнями: поверхнями вкриті щетинками, вертикальними нанополосками. Досліди показали, що найкраще краплі відштовхуються від поверхні зі сполученими у вигляді сот або цеглинок елементами (дивитися відео).

Потрапляючи на такий матеріал, краплі спочатку розтікаються при ударі, а потім знову набувають сферичну форму і відскакують від поверхні. У випадку з гладкою поверхнею краплі розтікаються по ній і в кінцевому підсумку замерзають.