Найдавніший у світі черевик

0
65

Археологи виявили в провінції Вайоц Дзор на півдні Вірменії найдавніший у світі черевик. Знахідка була зроблена в печері, підлога якої був ще в глибоку давнину покритий овечими екскрементами, слугували свого роду консервантом. Завдяки стабільній сухості і прохолоді печери черевик і інші знайдені там предмети збереглися в хорошому стані.

Черевик приблизно 37-го розміру зроблений з шкіри і забезпечений шнурівкою. Він був набитий травою – небудь для утеплення, або для збереження форми. Зразки шкіри і трави були незалежно датовані радіовуглецевим методом у двох лабораторіях у Великобританії і США. Їх результати збіглися: знахідку близько 5,5 тисячі років.

Досі найдавнішими у світі черевиками вважалася взуття «крижаної людини» Отці, останки якого були знайдені вмерзлими в льодовик в Альпах в 1991 році. Отці жив близько 5,3 тис. років тому. Археологи раніше виявляли в різних частинах світу і більш давні зразки взуття, але всі вони являли собою скоріше сандалі, ніж черевики.

Крім черевика, в печері в Вайоц Дзор археологи знайшли добре збережені зразки пшениці, ячменю, абрикосів та інших їстівних припасів, повідомляє Lenta.ru.

самый древний ботинок
самый древний ботинок
самый древний ботинок

Відповісти

Please enter your comment!
Please enter your name here