Найдавніший у світі черевик

0
312

Археологи виявили в провінції Вайоц Дзор на півдні Вірменії найдавніший у світі черевик. Знахідка була зроблена в печері, підлога якої був ще в глибоку давнину покритий овечими екскрементами, слугували свого роду консервантом. Завдяки стабільній сухості і прохолоді печери черевик і інші знайдені там предмети збереглися в хорошому стані.

Черевик приблизно 37-го розміру зроблений з шкіри і забезпечений шнурівкою. Він був набитий травою – небудь для утеплення, або для збереження форми. Зразки шкіри і трави були незалежно датовані радіовуглецевим методом у двох лабораторіях у Великобританії і США. Їх результати збіглися: знахідку близько 5,5 тисячі років.

Досі найдавнішими у світі черевиками вважалася взуття «крижаної людини» Отці, останки якого були знайдені вмерзлими в льодовик в Альпах в 1991 році. Отці жив близько 5,3 тис. років тому. Археологи раніше виявляли в різних частинах світу і більш давні зразки взуття, але всі вони являли собою скоріше сандалі, ніж черевики.

Крім черевика, в печері в Вайоц Дзор археологи знайшли добре збережені зразки пшениці, ячменю, абрикосів та інших їстівних припасів, повідомляє Lenta.ru.

самый древний ботинок
самый древний ботинок
самый древний ботинок