Найдавніше ілюстроване Євангеліє

0
370

Представники британської некомерційної організації Ethiopian Heritage Fund заявили про виявлення найдавнішого ілюстрованого Євангелія. Книга була знайдена у віддаленому ефіопському монастирі і отримала назву Євангеліє від Гаріма на честь ченця, який прибув до Африки в V ст. і, за переказами, зробив копію 4 Євангелій всього за один день.

Найцінніша реліквія зберігалася весь цей час в монастирі Гаріма, розташованому на висоті понад 2 тис. м поруч з містом Два на півночі країни в регіоні Тигрей. Експерти вважають, що це Євангеліє є також найдавнішою книгою з збереженим палітуркою.

Евангелие Гаримы

Євангеліє Гаримы дивом збереглося. Воно пережило прихід мусульман, вторгнення італійських військ в кінці XIX ст. і пожежа в 30-х роках XX ст. Євангеліє було написано на пергаменті з цапиною шкіри на ранньому ефіопською мовою гєез.

Євангеліє Гаримы дійшла до нас у двох примірниках. Обидва належать до одного періоду, мають ілюстрації та містять 4 Євангелія, проте другий примірник відрізняється іншим почерком.

Хоча про текстах згадували мандрівники ще з 50-х роках XX ст. вважалося, що вони могли бути написані не раніше XI ст. Проте проведене радіовуглецеве датування показало, що Євангеліє було створене між 330 і 650 роках Саме в цей час чернець Абба Гаріма прибув в країну, повідомляє Daily Mail.