Найдавніша в Європі дешифрованная напис

0
201

Символи на фрагменті глиняної таблички, виявленої минулого літа в Греції, є найдавнішою в Європі дешифрованою написом. До такого висновку прийшла група грецьких та американських вчених. Стародавній текст зберігся тільки тому, що був обпалений під час пожежі. Табличка була знайдена в оливковою гаю в тому місці, де зараз розташовується село Иклаина. Напис була створена микенским писарем в період з 1450 по 1350 рр. до н. е.

В ході археологічних робіт Иклаине археологи виявили залишки мікенського палацу, стіни гігантської тераси, а також дивно досконалу дренажну систему, говорить керівник розкопок Міхаель Космополос. Однак, за словами археолога, найбільшим сюрпризом стала табличка, яку вдалося знайти минулим літом.

«Відповідно до того, що ми знаємо, такої таблички не повинно бути в цьому місці», – каже Міхаель Космополос. – «По-перше, тому, що ми не припускали, що мікенські таблички могли бути створені в такий ранній період. По-друге, до цього моменту таблички знаходили тільки в палацах, і то лише в деяких. Наприклад, вважалася найдавнішою мікенська табличка була виявлена серед руїн палацу в Мікенах. І хоча в ранній мікенський період в Иклаине був палац, поселенню дісталася лише роль супутника міста Пілос, де розташовувалася резиденція царя Нестора».

Символи на глиняному фрагменті (2,5 см завдовжки, 4 см завширшки) – найбільш ранній приклад листа, відомого під назвою «Лінійне письмо Б», вважають дослідники. Мікенці використовували цю форму листа в палацово-канцелярських цілях. Знайдені на табличці символи утворюють дієслово, який співвідноситься з виробництвом, повідомляє National Geographic.