Найдавніша шахта в Америці

0
109

Археологи виявили на півночі Чилі найдавнішу в Америці шахту. Її вік становить 12 тис. років. Тут добували гематит (оксид заліза), який використовувався індіанцями культури Huentelauquen в якості барвника для фарбування одягу, а також у ритуальних церемоніях.

Стародавня шахта була знайдена недалеко від міста Талтал в регіоні Антофагаста, що в 1,1 тис. км на північ від Сантьяго. Вона була виявлена ще в жовтні 2008 року, проте досі про неї нічого не повідомлялося, оскільки не були отримані результати досліджень, проведених в американській та польської лабораторіях.

Шахта, що мала назву San Ramon 15, активно використовувалася протягом тривалого часу – з 10 тис. до н.е. по 2 тис. до н. е. Вчені підрахували, що за цей час було вилучено близько 700 куб. м породи, а з неї могло бути видобуто 2 тис. т мінералу.

За словами археолога Херана Салінаса, в шахті було знайдено понад 1 тис. молотов, однак не виключено, що в ході подальшого вивчення їх кількість може зрости до кількох тисяч.

До теперішнього часу найдавнішої шахтою на території Америки вважалася шахта віком 2,5 тис., розташована на території США. Найдавнішою шахтою в світі визнається шахта віком близько 40 тис. років, виявлена на півдні Африки, повідомляє The Sydney Morning Herald.