Найдавніша домашня собака жила на Алтаї

0
237

Вчені встановили, що найдавніша з відомих на сьогоднішній день домашніх собак на території Азії жила близько 34 тис. років тому на Алтаї, повідомляє центр громадських зв’язків Сибірського відділення РАН.

Череп собаки був знайдений в печері Розбійницька Усть-Канського району республіки Алтай ще на початку 1970-х років. Тоді вчені прийшли до висновку, що знахідку близько 18 тис. років.

У 2008 році вчені звернулися до американським колегам з прискорювальної лабораторії мас-спектрометрії Університету Арізони (США), які по шматочку кістки черепа встановили, що вік останків – близько 34 тис. років.

Щоб упевнитися в точності даних колег з США, сибірські вчені передали зразки черепа собаки експертів з Великобританії і Нідерландів, які в 2009 році підтвердили старовину знахідки.

На сьогоднішній день у світі відомі дві найдавніші собаки – виявлена на Алтаї, і собака, останки якої були знайдені в печері Гойї в Бельгії. Останки «бельгійської» собаки кілька старше – близько 36,5 тис. років, повідомляє РИА-Новости.