Найбільший телескоп зявиться в Чилі

0
323

Європейська організація астрономічних досліджень вибрала місце для будівництва найбільшого у світі телескопа. Його планується встановити на висоті 3 тис. м на горі Cerro Armazones у пустелі Атакама на території Чилі.

Телескоп E-ELT (European Extremely Large Telescope) буде мати дзеркало діаметром 42 м. За словами астрономів, обсерваторія нового покоління буде настільки потужною, що завдяки їй можна буде спостерігати за так званими кам’янистими планет за межами Сонячної системи. Одержувані з її допомогою зображення будуть в 15 разів чіткіше порівняно з космічним телескопом Hubble.

Головне дзеркало буде складатися з 984 сегментів, кожен з яких буде мати ширину 1,45 м. Будівництво телескопа почнеться в 2011 році. Витрати на його будівництво складуть близько 1 млрд. євро. Передбачається, що новий телескоп почне роботу в 2018 році.

Територія, де з’явиться E-ELT, примітна тим, що тут найбільш сприятливі умови для спостережень. 320 ночей у році небо у цьому місці не закривають хмари, повідомляє BBC.