На зворотному боці Місяця знайдені дорогоцінні камені

0
417

Новий вид скельної породи був виявлений на зворотному боці Місяця. Він вже отримав назву – OOS (скорочено від orthopyroxene (ортопироксен), olivine (олівін) і spinel (шпінель)). Саме ці мінерали у великій кількості містяться в цій породі.


Море Москви

Найбільше вчених зацікавило присутність в породі шпінелі, яка раніше зустрічалася в інших частинах Місяця лише в незначній кількості.

На Землі шпінель є рідкісним мінералом. Вона використовувалася, наприклад, для виготовлення королівських прикрас в Британії.

Новий вид породи був виявлений за допомогою спектрометра Moon Mineralogy Mapper (M3) апарату Chandrayaan-1, вивчав Місяць протягом 10 місяців у 2008-2009 рр. Незвичайне пляма було виявлено в районі, званому Море Москви.

Звідки шпінель з’явилася в породі, поки неясно. Відсутність кратерів, що утворюються після падіння небесних тіл, виявлено не було, що виключає астероїдну версію походження шпінелі на Місяці і свідчить про те, що цей мінерал був присутній на її поверхні протягом довгого часу, повідомляє Science News.