На Венері знайдені ознаки недавньої вулканічної активності

0
207

Вчені довели існування вулканічної активності на Венері, що свідчить про її ще більшої схожості з нашою планетою.

Автори дослідження, група вчених під керівництвом Сюзанни Смрекар з Лабораторії реактивного руху NASA, зробили своє відкриття за допомогою космічного апарата “Венера-експрес” – штучного супутника планети, що обертається на його орбіті з весни 2006 року.

Вчені за допомогою спеціального спектрометра, встановленого на борту космічного апарату і фіксуючого теплове випромінювання від поверхні Венери, зуміли визначити так звані гарячі точки на поверхні планети. Ці області, що випромінюють аномально велику кількість теплової енергії, згідно з висновками вчених, являють собою ділянки свіжої вулканічної породи, які ще не встигли вивітритися в суворих умовах венеріанської атмосфери.

Це відкриття дозволяє пояснити, чому на поверхні Венери спостерігається так мало кратерів від зіткнення з кометами і астероїдами.

Вчені давно припускали, що справа у поступовому оновленні поверхні планети за рахунок вулканізму, однак, по-перше, досі не могли знайти підтвердження активності надр Венери, а по-друге, не знали, чи носить ця передбачувана вулканічна активність катастрофічний характер або проявляється точково, подібно до того типу вулканізму, який в даний час активно формує Гавайський архіпелаг.

З допомогою нових даних група Смрекар показала, що справедливим є, швидше за все, другий варіант. Згідно з висновками команди дослідників, описані ними в статті свіжі ділянки вулканічних порід можуть мати вік всього в 2,5 мільйона років або навіть менше, повідомляє РИА Новости.