На Україні знайшли останки найдавніших Homo sapiens

0
235

Сліди діяльності й рештки, можливо, найдавніших представників людини розумної в Європі були виявлені експедицією українських археологів у Криму.

Відкриття, зроблене членами експедиції в печерах Буран-Кая у Кримських горах, може підтвердити припущення вчених про те, що предки сучасних людей почали заселяти Європу з Російської рівнини, а не через Балкани, як передбачалося раніше.

Серед знахідок – кістки і зуби стародавніх людей, а також різні знаряддя праці, різьблення з кістки і рештки тварин.

На скам’янілостях, вік яких може досягати 32 тис. років, були помічені сліди різьблення, свідчать про те, що плоть від них відокремлювалася під час ритуального обряду.

З моменту відкриття стоянки Буран-Кая на місці було виявлено близько 200 людських останків, а також безліч кісток тварин і різних артефактів.

За даними експертів, аналіз решток вказує на приналежність цих представників людського роду до граветтської культури, широко розповсюдженої в Європі 28 тис.-21 тис. років тому.

Датувати останки, образ і форма яких вказує на їх приналежність до сучасного типу людей, вдалося завдяки радіовуглецевому аналізу.

За словами співавтора дослідження Сандрін Прат із Французького національного центру наукових досліджень, серед останків тварин (у тому числі антилоп, лисиць і зайців) було безліч цілісних кісток, проте розміри людських кісток не перевищували 12 див.

Серед людських останків на місці розкопок вчені виявили і зуби. На думку вчених, цей факт, нарівні з наявністю особливих надрізів, говорить про те, що людські тіла обробляли іншими способами. Можливо, це робилося в ході обряду «очищення»” загиблих побратимів.

Про те, що плоть зрізалася не в кулінарних цілях побічно свідчить і факт наявності в людських кістках кісткового мозку, ретельно вичищеного з кісток тварин, повідомляє BBC.