На супутнику Сатурна може бути життя?

0
267

Вчені Національного управління США з аеронавтики і дослідженню космічного простору вважають, що їм, можливо, вдалося виявити докази, що вказують на існування якоїсь форми життя на супутнику планети Сатурн Титані.

Дані, отримані з супутника Cassini, показують, що якісь біологічні форми життя дихають атмосферою Титану і споживають знаходяться на поверхні супутника хімічні сполуки.

Астрономи вважають, що на супутнику занадто холодно, щоб припустити там наявність хоча б води в рідкому вигляді на поверхні. Разом з тим, у статті журналу Icarus про дослідження з Cassini сказано, що водневий газ, що літає в атмосфері, зникає на поверхні супутника. Це дає привід припустити, що якісь форми життя можуть «дихати».

В іншій статті В журналі Geophysical Research вчені прийшли до висновку про брак хімічних компонентів на поверхні Титану, і дослідники припускають, що їх може споживати якась форма життя.

«Ми припускаємо, що споживання водню на Титані використовується як газ для життя, аналогічно тому, як на Землі живі організми дихають киснем», – цитує газета слова вченого з дослідницького центру НАСА Кріса Маккейя. Він не виключив, що може йтися про зовсім новою формою біологічного життя, повністю відмінну від земної, повідомляє РИА-Новости.