На Кіпрі знайдена стародавня фортеця

0
226

Дослідники з університету Цинциннаті вважають, що їм вдалося виявити фортеця, яка охороняла стародавнє місто на острові Кіпр. Розкопки міста Бамбула команда американських археологів проводить з 2001 року. Стародавнє місто, процвітаючий в XIII-XI ст. до н. е. був важливим торговим центром, з’єднував торгові шляхи з Близького Сходу, Єгипту і Греції. Бамбула розташовується на околиці сучасного села Епископи на південно-західному узбережжі Кіпру недалеко від порту Лімасол.

В ході недавніх розкопок фахівцям вдалося знайти залишки фортеці, що існувала в пізній бронзовий період (1500 – 750 рр. до н. е.). Ймовірно, вона охороняла місто Бамбула, не мав оборонних споруд.

Фортеця відрізнялася масивними стінами – 4,8 м завтовшки. Вона перебувала на окремому відкритому ділянці, що дозволяло які перебували в ній людям спостерігати за тим, що відбувається на півночі ближче до гір, і стежити за суднами, що наближаються по морю з півдня. Дослідниками були знайдені залишки ступенів. Вони вели до зруйнованої башнеподобной структурі, яка могла використовуватися для спостережень.