На Калімантані сфотографували зниклу кішку

0
222

У північній частині третього за величиною на планеті острова Калімантан зроблені нові фотографії одного з найменш вивчених видів котячих – калимантанской кішки, яка довго вважалася повністю знищеною.


Catopuma badia

На трьох знімках, зроблених у минулому році камерою-пасткою в національному заповіднику Пулонг-Тау, були зображені дві або три особини калимантанской кішки (Catopuma badia).

Catopuma badia
Catopuma badia

Практично все, що відомо про це тваринам, ґрунтується лише на 12 шкурах, перша з яких була знята в Сараваке в 1855 році знаменитим британським натуралістом Альфредом Расселом Уоллесом.

Перша жива калимантанская кішка була спіймана лише в 1992 році, а її фотографії вдалося зробити лише після упіймання другий – у 1998 році.

Після цього хижачка з калимантанских джунглів була оголошена зниклої з лиця Землі, але цей статус довелося переглянути після того, як в 2003 році знімки камери-пастки в іншому саравакском заповіднику Ланджак-Энтимау показали, що вона досі бродить по гігантського острова.

Калимантанская кішка, яка частіше буває червонувато-рудого кольору, а рідше пофарбована в сірі тони, невелика за вимірами – приблизно з великих домашніх кішок (довжина тіла 53-67 см), але має більш довгий хвіст (32-39 см). Вона важить 3-4 кг і веде нічний спосіб життя, повідомляє РИА-Новости.