На Ітаці знайдений палац Одіссея?

0
243

Грецький археолог стверджує, що виявив на острові Ітака в Іонічному морі палац міфічного царя Одіссея, героя Троянської війни.

«Згідно з наявними серйозним даними, з усіма науковими застереженнями, ми переконані, що перебуваємо перед палацом Одіссеї і Пенелопи – єдиним палацом гомерівських часів, який ще не був відкритий», – заявив агентству професор-археолог Танасіс Пападопулос, який разом зі своєю дружиною, також археологом, проводить розкопки на Ітаці вже 16 років.

За його словами, на острові виявлені руїни трирівневого палацу зі сходами, пробитою в скелі. На місці розкопок знайшли колодязь, який датується XIII ст. до н. е.., тобто часом, коли могла відбуватися Троянська війна. Аналогічні колодязі були знайдені в Мікенах і Тірінфі – двох центрах стародавньої мікенської цивілізації на півострові Пелопоннес. Крім того, археологи виявили залишки мікенської кераміки.

За словами Пападопулоса, палац відповідає опису, даному в «Одіссеї». Археолог вказує на ту обставину, що кілька років тому на Ітаці була знайдена стародавня табличка з малюнком, який відсилає до одного з епізодів давньої поеми, за переказами, складеної Гомером. На табличці зображений Одіссей, привязавшийся до щогли свого корабля, і навколишні його чудовиська-сирени, які своїм співом змусили товаришів Одіссея кинутися в море. Також на табличці є знаки так званого лінійного листа другого тисячоліття до нашої ери, яке досі не розшифровано.

В даний час розкопки тривають на площі 2,5 гектара, повідомляє РИА-Новости.