На дні Перської затоки ховається втрачена цивілізація

0
223

Колись родюча ділянка суші, нині знаходиться під водами Перської затоки, міг бути батьківщиною невідомої цивілізації. Таку думку висловив археолог з Бірмінгемського університету Джеффрі Роуз. Він вважає, що цей оазис людина заселяв на протязі більше 100 тис. років перед тим, як територія була поглинена Індійським океаном близько 8 тис. років тому.

Про те, що в цьому районі раніше жили люди, свідчать безліч поселень вздовж узбережжя Перської затоки, які були знайдені за останні кілька років. «Було виявлено понад 60 археологічних пам’яток», – говорить Джеффрі Роуз. – «В цих поселеннях були побудовані з каменю будинку. При розкопках були знайдені сліди розгалуженої мережі торгових шляхів, виявлені майстерно оздоблена кераміка, останки домашніх тварин, а також одна з найдавніших у світі човнів».

Однак ці поселення могли раптом несподівано з’явитися з нізвідки, задається питанням археолог. Адже слідів більш раннього перебування людини в цьому місці знайдено не було. Джеффрі Роуз вважає, що відповідь на це питання лежить на дні Перської затоки. На думку дослідника, ці нові поселенці прийшли з центру западини, що зараз заповненої водою, повідомляє University of Chicago Press.