Морська піхота США створить «несмертельний» гранатомет

0
414

Морська піхота США оголосила тендер на створення гранатометів нелетальної дії. В рамках тендеру контракти на створення зброї були укладені з австралійською компанією Metal Storm і американської General Dynamics. Фірми отримали півтора і три мільйони доларів відповідно. Контракт на поставку гранатометів буде укладений за результатами тендеру.

Згідно вимогам Морської піхоти, новий автоматичний гранатомет повинен буде стріляти гранатами зразок світло-шумових на відстань до 500 метрів. Мінімальна відстань пострілу з гранатомета має становити десять метрів. Гранати повинна вивести супротивника з ладу на п’ять хвилин за рахунок засліплення, оглушення або того й іншого відразу.

Як очікується, нові гранатомети можна буде встановлювати на універсальну турель разом з кулеметом калібру 12,7 міліметра. Це дасть стрілку бронемашини з універсальною турелью більше можливостей по боротьбі з противником. Згідно з умовами тендеру Морської піхоти, перші серійні зразки зброї повинні надійти в восйка в 2016 році.

Metal Storm займається розробкою четырехствольного гранатомета калібру 40 міліметрів. Він заснований на бойовому гранатомете FireStorm. У свою чергу General Dynamics також створює багатоствольний гранатомет, який отримав назву Medusa. Його калібр складе 66 міліметрів, повідомляє Lenta.ru.