Мобільник відправлять у космос

0
525

Британські фахівці з Surrey Satellite Technology Limited мають намір перевірити, чи працюватиме стільниковий телефон на орбіті. Для цього вони спробують відправити мобільний апарат у космос.

За допомогою мобільного телефону на базі операційної системи Android експерти спробують управляти 30-сантиметровим супутником і робити фотографії Землі.

Раніше мобільні телефони запускалися на великі висоти, але тільки на повітряних кулях, так що цей експеримент, по всій видимості, стане першим, в ході якого телефон підніметься на навколоземну орбіту на висоті в декілька сотень кілометрів.

Підприємство робиться в рамках проекту SSTL, мета якого – зрозуміти, чи можна використовувати недорогі сучасні технології, якими вже сьогодні торгують електронні магазини, для того щоб знизити вартість космічних апаратів.

Запуск намір зробити фахівці з SSTL, а також дослідники Космічного центру університету графства Саррей, в якому знаходиться Гілфорд. Місія отримала назву STRaND-1.

Перепади температури і жорстке радіаційне опромінення змушують дослідників помістити телефон в спеціальний футляр, але в ньому доведеться передбачити отвір, через яке світ зможе дивитися вбудована в телефон камера.

Сам телефон «дзвонити додому» не стане: повідомлення та зображення будуть відправлятися на Землю за допомогою радіосигналу, який зв’яже супутник з центром управління.

На першому етапі польотної місії мобільник стане доповненням до основного комп’ютера, встановленого на супутнику. Однак через якийсь час саме телефон візьме на себе основне управління, повідомляє BBC.