Мобільник відправлять у космос

0
65

Британські фахівці з Surrey Satellite Technology Limited мають намір перевірити, чи працюватиме стільниковий телефон на орбіті. Для цього вони спробують відправити мобільний апарат у космос.

За допомогою мобільного телефону на базі операційної системи Android експерти спробують управляти 30-сантиметровим супутником і робити фотографії Землі.

Раніше мобільні телефони запускалися на великі висоти, але тільки на повітряних кулях, так що цей експеримент, по всій видимості, стане першим, в ході якого телефон підніметься на навколоземну орбіту на висоті в декілька сотень кілометрів.

Підприємство робиться в рамках проекту SSTL, мета якого – зрозуміти, чи можна використовувати недорогі сучасні технології, якими вже сьогодні торгують електронні магазини, для того щоб знизити вартість космічних апаратів.

Запуск намір зробити фахівці з SSTL, а також дослідники Космічного центру університету графства Саррей, в якому знаходиться Гілфорд. Місія отримала назву STRaND-1.

Перепади температури і жорстке радіаційне опромінення змушують дослідників помістити телефон в спеціальний футляр, але в ньому доведеться передбачити отвір, через яке світ зможе дивитися вбудована в телефон камера.

Сам телефон «дзвонити додому» не стане: повідомлення та зображення будуть відправлятися на Землю за допомогою радіосигналу, який зв’яже супутник з центром управління.

На першому етапі польотної місії мобільник стане доповненням до основного комп’ютера, встановленого на супутнику. Однак через якийсь час саме телефон візьме на себе основне управління, повідомляє BBC.

Відповісти

Please enter your comment!
Please enter your name here