Мінкомзвязку створило портал «Перші в космосі»

0
157

З ініціативи Міністерства зв’язку і масових комунікацій РФ створено портал «Перші в космосі», присвячений 50-річчю першого польоту людини в космос. Портал покликаний стати найбільш повної мережевою енциклопедією досягнень людства і країни в підкоренні космосу. В рамках ресурсу зібрані сотні оцифрованих архівних документів: фотографії, відео – і аудіозаписи, публікації, що висвітлюють історію освоєння космосу з моменту запуску першого радянського супутника в 1957 році.

У відеоархіві порталу зібрано понад 150 науково-популярних і документальних фільмів, створених вітчизняними кінодокументалістами з 1957 по 1990 роки, починаючи від таких відео, як «Перші супутники Землі», «Перший рейс до зірок» і «Чоловік повернувся з космосу» і закінчуючи стрічками «Космічна програма «Енергія – Буран» і «Деякі сторінки з біографії С. П. Королева». Тут же можна ознайомитися з рідкісними записами кіножурналу «Новини дня», кіноогляду «По Радянському Союзу» за 1957 – 1986 рр. і «космічної» колекцією із зібрання Державного фонду телевізійних і радіопрограм. Особливе місце у відеоархіві сайту займають унікальні кадри відеозапис польоту Гагаріна 1961 року з його легендарним «Поїхали!».

Фотогалерея порталу включає більше 250 фотографій із фондів ИТАР-ТАСС, а також роботи радянських і російських майстрів портрета і фоторепортажу. Всі матеріали об’єднані у тематичні блоки по персоналіях, і по подіям, пов’язаним з вивченням космосу: «Перший супутник», «Тварини в космосі», «Зустріч Ю. А. Гагаріна в Москві» «Космічні дослідження», «Орбітальні станції», «Союз-Аполлон», «Буран», «Байконур», «Центр управління польотами» і багато інших.

Особливої уваги заслуговує оцифрований аудиоархив записів із зібрання Російського державного архіву науково-технічної документації та Державного фонду телевізійних і радіопрограм. Відвідувачі порталу можуть прослухати запис зв’язку центру управління польотами з командиром космічного корабля «Восток» Юрієм Гагаріним (позивний «Кедр»). У цьому ж розділі представлені виступи космонавтів, записи прес-конференцій і радиорассказы про космос.

Архів періодичних видань, розміщений на сайті, включає електронні копії 57 номерів радянських газет («Правда» 1957 – 1961 рр., «Известия» і «Червона Зірка» за 1961 р.) яких опубліковані інформаційні матеріали про вивчення безповітряного простору і першому польоту людини в космос. Оригінали газет зберігаються в бібліотеці Агентства ИТАР-ТАСС.