Мікеланджело закодував зображення в Сикстинській капелі

0
344

Мікеланджело залишив на стелі Сікстинської капели «закодоване» зображення, стверджують американські дослідники. На їхню думку, фрагмент голови одного з людей, зображених на розпису, виписаний за зразком будови людського мозку.

Художник в юні роки вивчав анатомію. Будучи студентом, він умовив священика дозволити йому досліджувати людські тіла, що зберігалися в морзі церковної лікарні.

Микеланджело закодировал изображение в Сикстинской капелле

За словами дослідників, майстер виконав ілюстрації анатомічного характеру, коли працював в 1508-1512 роках над розписом стелі Сікстинської капели.

Мікеланджело в точності зобразив стовбур головного мозку і спинний мозок, стверджують вчені з Медичної школи Університету Джона Хопкінса (Балтімор). На цій панелі зображений Бог, що відділяє світло від темряви. Експерти помітили, що горло і груди Бога, написаного Мікеланджело, анатомічно неправильні, але ці «помилки» відсутні у всіх інших зображень. Крім того, в той час як світло на кожну з картин падає знизу зліва, шия Бога залита світлом, що йде прямо з боку глядача. Тому вони уклали, що уявна недбалість наповнена особливим змістом.

У опуклостях шиї вгадуються ніжка мозку, скронева частка, півкуля мозочка, мозочковою флоккулус, передня серединна борозна та інші частини головного мозку. Накладення шиї Бога з картини Мікеланджело на фотографію людського мозку показало точний збіг. При цьому йде уздовж тулуба дивний джгут, який свилась тканина одягу цього персонажа, нагадує спинний мозок, повідомляє Newsru.com.