MBDA представила концептуальну крилату ракету

0
73

У рамках авіасалону Ле Бурже у Франції компанія MBDA представила нову концептуальну крилату ракету CVS 401 Perseus, яка уособлює собою бачення компанії щодо того, як будуть розвиватися багатофункціональні ударні системи до 2030 року.

Нова система замінить важкі і крилаті протикорабельні ракети. Нова ракета повинна буде вражати кораблі супротивника, наземні цілі, в тому числі об’єкти ППО і ПРО з мінімумом ризиком супутніх руйнувань.

CVS 401 Perseus

CVS 401 Perseus буде універсальною, її можна буде використовувати для запуску з корабля, підводного човна, авіаносця або з літака базової патрульної авіації.

CVS 401 Perseus

Ракета спроектована як тактичну зброю, кероване за допомогою системи Advanced Operations & Mission Planning System. Система володіє швидкістю 3 маха і здатна вразити быстродвижущуюся мету протягом лічених хвилин, навіть якщо та знаходиться на відстані 300 км. Модель буде обладнана AESA-радаром у комбінації з лазерним радаром. 800-кілограмова ракета CVS 401 Perseus довжиною 5 м може летіти в пару метрах над водою на висоті 6 м над землею. За словами представників компанії, до того моменту коли ракета буде повністю готова до серійного випуску, вона зможе долати майже всі існуючі системи ракетної оборони. Ракета з 200-кілограмової бойовою частиною при необхідності може поділятися на три частини в останні п’ять секунд перед вибухом для заподіяння максимального можливого ушкодження.

Початок виробництва ракети поки невідомо. Вартість однієї такої системи оцінюється в 900 тис. євро, повідомляє Independent.