Lockheed Martin представить самонавідну гвинтівку

0
211

Компанія Lockheed Martin уклала з американським оборонним відомством DARPA новий контракт вартістю 6,9 млн. доларів на розробку системи One-Shot, яка являє собою електронно-оптичну систему, що дозволяє розраховувати оптимальну траєкторію руху кулі для снайперської гвинтівки в залежності від погодних умов.

Робота над створенням One-Shot почалася ще в 2007 році. В даний час Lockheed Martin вже вдалося розробити систему, здатну вимірювати швидкість вітру, відстань до цілі, визначати місце розташування снайпера, температуру повітря, тиск, вологість і т. д. Використовуючи всі ці дані, One-Shot розраховувала рух кулі калібру .308, випущеної з розташованої на відстані 1 км мети.

Однак система вийшла дуже важкою і громіздкою для того, щоб її можна було закріпити на стандартному оптичному прицілі. В рамках нового контракту фахівці Lockheed Martin планують зробити її більш компактною. Крім того, система повинна буде працювати в реальному часі і на великі дистанції.

Компанія має намір представити для проведення польових випробувань перші 15 прототипів One-Shot в жовтні наступного року, повідомляє Fox News.