Лазер дозволить виявити бомбу на відстані

0
196

Фахівці з Прінстонського університету розробили використовує лазер технологію, яка дозволить солдатам виявляти на відстані заховані бомби, а вченим допоможе більш ефективно визначати рівень забруднення повітря.

«Ми послали лазерний імпульс і отримали назад інший новий імпульс, згенерований атомами кисню», – говорить професор Річард Майлс. – «Зворотний пучок взаємодіє з молекулами, що містяться в повітрі, в результаті чого ми отримуємо «відбитки пальців» цих молекул».

Дослідники використовували ультрафіолетовий лазер, який фокусувався на невеликій ділянці. Виходила робоча область у вигляді циліндра довжиною 1 мм. В результаті впливу лазерного пучка відбувалося збудження атомів кисню при переході електронів на новий енергетичний рівень. Після закінчення впливу лазером при переході електронів на більш низький рівень генерувалося випромінювання інфрачервоного діапазону, яке потім фіксувалося за допомогою сенсора.

В даний час дослідники продемонстрували можливості технології в лабораторії на відстані 45 див. Однак у майбутньому планується збільшити цю відстань, повідомляє Eurekalert.