Китайський суперкомпютер випередив американського конкурента

0
230

У Китаї введено в дію суперкомп’ютер, який виявився швидше американського суперкомп’ютера, до цього часу вважався самим потужним.

Продуктивність вдосконаленого Tianhe-1 (у перекладі з китайського «Чумацький Шлях») склала 2507 трлн. обчислень в секунду, або 2,507 петафлоп. Для порівняння лідирував до цього моменту суперкомп’ютер Jaguar, який знаходиться в лабораторії Oak Ridge National Laboratory в штаті Теннессі в США, має продуктивність 1,75 петафлоп.

Tianhe-1 був встановлений у вересні 2009 року, тоді його продуктивність складала 0,5631 петафлоп, завдяки чому він вважався найшвидшим комп’ютером в Китаї на той момент, повідомляє China Daily.

В основі Tianhe-1A лежать сучасні гетерогенні обчислення на основі паралельної роботи графічних процесорів і багатоядерних центральних процесорів, які забезпечили значний приріст в продуктивності і дозволили зменшити розміри системи і скоротити енергоспоживання. Система побудована на 7168 графічних процесорах Nvidia Tesla M2050 і 14336 CPU; ідентичну продуктивність можна досягти тільки при використанні більш 50 000 CPU на набагато більшій площі.

Більш того, система в 2.507 петафлоп, побудована виключно на CPU, споживала б понад 12 мегават. Завдяки графічним процесорам і гетерогенної середовищі обчислень Tianhe-1A споживає всього 4.04 мвт, тобто в три рази менше – така різниця в енергоспоживанні достатня для подачі електрики в більш ніж 5000 будинків протягом року.

Tianhe-1A спроектований Національним Університетом Оборонних Технологій (NUDT) Китаю. Система розташовується в Національному Обчислювальному Центрі Тианжина і повністю готова до роботи.
Суперкомп’ютер Tianhe-1A буде відкритий для доступу з метою проведення великих наукових обчислень.