Китайські археологи розкопали стародавній холодильник

0
195

Археологи виявили в китайській провінції Шеньсі залишки споруди, являв собою примітивний холодильник. Воно розташовувалося на території імператорської резиденції. Вік стародавнього холодильника становить більше 2 тис. років.

Конструкція складалася з кількох глиняних кілець діаметром 1,1 м і висотою 0,33 м. Їх ставили один на одного, в результаті виходить свого роду криниця висотою 1,6 м. Холодильник був виявлений на глибині 3 м під землею серед руїн стародавнього будинку, яке, як вважають експерти, виконувало функцію тимчасової імператорської резиденції під час правління династії Цінь (221-207 рр. до н. е.).

Це не міг бути звичайний колодязь, пояснює археолог Тиань Яки, оскільки ця територія відрізняється засушливим кліматом і колодязь в даному випадку повинен бути більш глибоким. Крім того, колодязь не міг бути побудований всередині будинку. Дослідники вважають, що ця споруда була льодовиком-погребом, відомому в стародавньому Китаї як «ling yin» – прохолодне місце для зберігання їжі в літній час.

Так у поемі «Книга пісень» династії Західного Чжоу (1027 до н. е. — 770 до н. е..) йдеться про те, що їжа, яка міститься в «ling yin» залишається свіжою влітку протягом 3 днів, повідомляє China Daily.