Китайська компанія виявила в Афганістані буддійські статуї

0
164

Робочі китайської компанії China Metallurgical Group в ході земляних робіт в Афганістані виявили безліч стародавніх статуй. Артефакти були знайдені в районі буддистського монастиря віком 2,6 тис. років, на місці якого буде розташовуватися рудник по видобутку міді.

Компанія планувала почати будівництво рудника в кінці 2011 року, проте у зв’язку з новими знахідками його спорудження доведеться відкласти на три роки, поки не будуть завершені археологічні розкопки. Хоча те, що вже вдалося виявити, вражає. У монастирському комплексі було знайдено кілька ходів і прикрашених фресками кімнат з глиняними та кам’яними статуями Будди. Деякі з фігур досягають 3 м у висоту. До теперішнього часу виявлено понад 150 статуй, проте можна припустити, що ще багато подібних предметів залишаються лежати в землі.

Китайская компания обнаружила в Афганистане буддистские статуи

«Ця територія настільки величезна, що її вистачить на 10 років археологічних досліджень», – говорить археолог Лаура Тедеско. – «За три роки можна встигнути тільки задокументувати те, що виявили».

Китайская компания обнаружила в Афганистане буддистские статуи

Зараз у розкопках беруть участь близько 15 афганських археологів, три фахівці з Франції і ще з десяток робітників. Цих рук явно не вистачає для того, щоб дослідити площа 2 кв. км, повідомляє Daily Mail.

Китайская компания обнаружила в Афганистане буддистские статуи