Китай запустив винищувач пятого покоління

0
400

Китай став третьою державою в світі після США і Росії, зумів підняти в повітря J-20 – прототип винищувача п’ятого покоління, фотографії якого нещодавно з’явилися в Інтернеті. Початок наземних випробувань J-20 і перший політ літака підтвердив президент Китаю Ху Цзіньтао.

Точну назву китайського винищувача невідомо. В інтернеті літак відомий під індексами J-14, J-20, J-X, J-XX і XXJ. Останні три індексу були приписані китайського винищувача західними спецслужбами. Створенням літака займаються компанії Chengdu Aircraft Corporation і Shenyang Aircraft Corporation.

Характеристики китайського винищувача поки не відомі. Враховуючи, що раніше Китай активно приховував відомості про своїх технічних розробках, дивним став сам по собі факт того, що різні етапи випробувань J-20 висвітлюються в інтернеті за допомогою фото – та відеозйомки (хоча офіційний Пекін і заперечує свою причетність до цих зображень). Судячи з фотографій літака, він створений із застосуванням геометричної технології малопомітності – сплощені обтічні форми фюзеляжу, форма повітрязабірників, розвалені кілі.

Також зі знімків можна зробити висновок про те, що Китаю доступна технологія беспереплетного ліхтаря кабіни пілота – такі використовуються на американських винищувачах п’ятого покоління F-22 Raptor та F-35 Lightning II.

В цілому, носова частина J-20 зовні нагадує таку американського F-22.

Планер китайського винищувача виконаний за аеродинамічною схемою «качка» з високорозташованим трикутним в плані крилом, зв’язаних з фюзеляжем. Цельноповоротные кілі мають великий кут розвалу від поздовжньої осі. Мотогондолы розташовані з боків фюзеляжу під крилами. Імовірно, довжина китайського винищувача становить 23 м, а розмах крил – 14 м. Злітна маса – 34-36 т, повідомляє Lenta.ru.