Китай приступив до створення орбітальної станції

0
212

Китай офіційно оголосив про старт програми по створенню жилої орбітальної станції. Завершити збирання станції КНР має намір до 2020 року.

Перший лабораторний модуль планується запустити на орбіту в 2016 році. У наступні чотири роки на орбіту повинні бути виведені основний модуль станції, а також друга лабораторна частина. Для відправки станційних модулів в космос будуть використовуватися китайські ракети-носії Long March 2F і космічні кораблі серії «Шэнчжоу».

У 2011 році китай має намір відправити в космос два безпілотних модуля, які також увійдуть до складу станції. Першим на орбіту відправиться модуль «Тяньгун-1» (Tiangong-1, що в перекладі з китайського назва означає «Небесний палац») масою 8,5 т. На другу половину 2011 року намічена стикування «Тяньгун-1» з кораблем «Шэнчжоу-8». Збірка модуля «Тяньгун-1» була завершена в серпні 2010 року.

Надалі до станції повинні бути пристиковані кораблі «Шэнчжоу-9» і «Шэнчжоу-10», на кожному з яких на орбіту вирушать по два або три тайконавта. Раніше повідомлялося, що в загін, з якого будуть відбиратися екіпажі цих кораблів, що входять дві жінки, повідомляє Lenta.ru.